Yayınlar Linkler Sık Sorulan Sorular Kaynakça Personel Girişi

ANASAYFA SLİDER

Kimyasal Tespit Detektörleri Kullanıcı Eğitimleri Düzenlendi

AFAD Sivil Savunma Dairesi Başkanlığı tarafından,  AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüklerine yönelik “Kimyasal Tespit Detektörleri Kullanıcı Eğitimleri” 2-3 Eylül 2015 tarihinde Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ (AFADEM) nde düzenlendi.

Birlik Müdürlüklerimiz envanterinde bulunan ve daha önce temel kullanım eğitimleri verilmiş olan Kimyasal gaz tespit ve teşhis cihazı ile kimyasal katı ve sıvı madde tespit ve teşhis cihazlarının eğitimleri toplam 44 personelimize başarıyla verildi. Eğitim ile ilk müdahale personelinin bu cihazları olay yerinde etkin kullanılması ve aynı zamanda personele bu cihazların bakım ve onarımını yapabilecek yetkinliğin kazandırılması amaçlandı.

Eğitimin ilk gününde teknik eğitmenler cihazların hem bakım işlemlerini yapmış hem de bakımları hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitimin ikinci gününde, cihazların kullanımıyla ilgili bilgiler, cihazların kullanımı esnasında karşılaşılabilecek sorunlar ve bu sorunların aktif çözümleri konularında teorik bilgiler verildi ve uygulamalar ile personelin tecrübe kazanması sağlanmış olundu.

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 01.10.2015

Okunma Sayısı: 2387