Yayınlar Linkler Sık Sorulan Sorular Kaynakça Personel Girişi

ANASAYFA SLİDER

KBRN Konularında En İyi Uygulamalar ve Çıkarılan Dersler Üzerine Bilgi Değişimi Seminer ve Çalıştayı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Güneydoğu Avrupa Afetlere Hazırlık ve Önleme Girişimi (DPPI SEE) işbirliğiyle 7 - 9 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da “KBRN Konularında En İyi Uygulamalar ve Çıkarılan Dersler Üzerine Bilgi Değişimi” başlığı adı altında bir seminer ve çalıştay düzenlendi.

9 Eylül 2015, Ankara / Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Makedonya, Sırbistan, Slovenya ve ülkemizden temsilcilerin katıldığı seminer ve çalıştayda, DPPI SEE’ye üye ülkeler arasında KBRN yönetim sistemleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Sivil Savunma Dairesi Başkanı Ahmet Atik, seminer ve çalıştayın ilk gününde yaptığı açılış konuşmasında, KBRN konularında AFAD’ın yürüttüğü çalışmalara vurgu yaptı; yapılan işbirliğinden AFAD olarak mutluluk duyduklarını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından AFAD, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’nun sunumları yapıldı. Sonrasında ise katılımcı ülkelerin doğal ve teknolojik afet yönetimi kapsamında KBRN yönetimi sistemlerinin anlatıldığı sunumlar gerçekleştirildi.

Üç gün boyunca süren seminer ve çalıştayda ülkeler arası bilgi alışverişi gerçekleştirilirken, grup çalışmaları ve tartışmalar ile de çözüm önerileri dile getirildi. Seminer ve çalıştayın son gününde, genel değerlendirmenin ardından sertifika töreni düzenlendi.

 

 

 


 

 

Güncellenme Tarihi: 02.10.2015

Okunma Sayısı: 2487